TRETJI TURNIR DEKLETA U-15

Kategorija: Novice Objavljeno: sobota, 21 december 2019

V nedeljo, 15.12.2019 se je v Zaprešiču (Hrvaška) odigral tretji turnir Mednarodne lige brez meja za DEKLETA U15.

Na turnirju so sodelovale ekipe ŽKK Jabuka-Zaprešić ( Hrvaška), UBI Graz ( Avstrija ) in dekleta iz košarkarskega kluba Litija.

V prvi tekmi so se Litjanke pomerile z domačinkami iz Zaprešiča.  Naša dekleta so tekmo začela zelo slabo in si v prvi četrtini priigrale zaostanek 14 točk.  V nadaljevanju tekme so bile vseskozi konkurenčne, vendar je bila razlika ves čas 10 točk ali več za domačo ekipo.  V zadnji četrtini pa podobna slika kot v prvi, Litijčanke so zelo popustile in na koncu izgube z 76: 44.

V drugi tekmi so se naše košarkarice pomerile z ekipo UBI Graz. Tekmo so boljše pričele avstrijske košarkarice, ki so si do konca prve četrtine priigrale prednost sedmih točk.  Nato so Litijčanke zaigrale odločneje in si z delnim izzidom 18:0 kmalu priigrale prednost desetih točk.  Tretja četrtina je bila izenačena nato pa je v zadnji četrtini zopet sledil padec v igri košarkaric KK Litija, ki so izgubile z izidom 69:59.

V igri košarkaric Litije se zelo poznalo, da v zadnjem mesecu zaradi poškodb niso trenirale nekatere od košarkaric.

Naslednji turnir bodo košarkarice Litije odigrale v mesecu januarju 2020.