V novo leto z novo zmago

Kategorija: Novice Objavljeno: nedelja, 12 januar 2020

Litija 10.1.2020, 10. krog 3.SKL- center:
Litija- Cedevita Olimpija ml. 74:59

Po več kot dveh mesecih so Litijani ponovno odigrali prvenstveno tekmo na domačem igrišču, nastopili pa so brez poškodovanega Dejana Mlakarja in z novincem Klemnom Balažicem. Proti ekipi Cedevita Olimpija mladi, so bili od samega začetka v vodstvu, ki je skokovito naraščalo- 8:0, 26:12 in 33:16. Nekaj težav so imeli le ob koncu druge četrtine, tako da so se gostje približali na 35:26.

V tretji četrtini je Litija prednost ponovno močno povišala, saj je bil rezultat v 28. minuti že 57:33, Dragan Pušič je v dobrih dveh minutah dosegel 14 točk zapored. Do konca srečanja je trener Džemo Ibiši nato ponudil priložnost za igro tudi nekaterim mladim igralcem, ki so jo uspešno izkoristili in Litija je zanesljivo dosegla še deveto zmago v prvenstvu. Pri Litijanih so bili najuspešnejši Dragan Pušič (17 točk), Jakob Virk in Vjeran Soldo sta dosegla po 14 točk, ter Klemen Balažic 9 točk. Pri gostih iz Ljubljane je bil najučinkovitejši Kim Klavžar ( 20 točk).