Redni del
1.krog: Litija : Ježica 79:76 Dragan Pušič preprečil presenečenje

1.krog, se je odigral v nedeljo 13.10.2019 ob 17.00 v Litiji
KK LITIJA   :  KK JEŽICA  79 : 76  (22:17, 37:34, 56:57)
LITIJA – Športna dvorana Litija. Gledalcev 30. Sodnika: DREMELJ Klemen (Ljubljana) in VIDAKOVIĆ Ognjen  (Ljubljana).
Litija: Šepec, Pavliha 6 (2:4), Novak 7 (1x3), Mlakar 11 (4:5,1x3), Žagar, Dobravec 3 (1x3), Pušić 33 (10:13,7x3), Skender, Kotar, Virk 14 (1:1,1x3), Salihović, Soldo 7 (1:2).  Trener: IBIŠI Džemo
Ježica: L Demir, Ferjančič Ž. 3 (1x3), Mencin 11 (1:1,2x3), Pevec, Leben 4, Ferjančič L. 20 (8:9), Nikočević, Gutić 9 (1:1), Zagorac 16 (1:2,3x3), Demir, Žunič 13 (2:2,1x3), Jeklin. Trener: TRAMPUŠ Matic

Dragan Pušič preprečil presenečenje

Takoj na začetku tekme je bilo jasno, da Litijo čaka težko delo. Gostje so namreč od prve minute zaigrali izjemno agresivno in zagnano, ob tem pa so bili tudi zelo glasni, morda včasih tudi preglasni, saj osnovna naloga igralcev ki sedijo na klopi le ni to, da so ves čas na nogah in da tako glasno vzpodbujajo soigralce na igrišču. Res pa to tudi ni povsem prepovedano. Litijani so delovali tako, kot da jih je to malo presenetilo, nasploh so nasprotnika verjetno vzeli preveč na lahko, večino prvega polčasa so sicer bili v vodstvu, vendar se je prvi polčas končal s tesnim rezultatom 37:34. Za domače je kapetan Dragan Pušič dosegel kar 19 točk.
Tudi tretjo četrtino so Ježičani začeli v stilu orkana, saj so v 2 minutah in 46 sekundah z delnim izidom 12:3 povedli 46:40. Pravo trpljenje domačih se je takrat šele začelo, gostje so zadevali praktično vse mete, litijska obramba je bila slaba, v napadu pa Litija nikakor ni uspela izkoristiti premoči v višini. Kazalo je, da bi lahko prišlo do presenetljive zmage gostov. Ježica je bila večinoma v majhni prednosti vse do 34.minute, ko je vodila  66:65, nato pa se jim le ustavil met.  Litijani so predvsem po zaslugi Dragana Pušiča, ki je bil edini res razpoložen v domači vrsti, saj je skupaj dosegel 33 točk (met za tri izjemnih 7:9) prevzeli vodstvo.  Prav v zaključku tekme sta nekaj točk dosegla Jakob Virk in Vjeran Soldo in Litija je prišla do prve zmage v novem prvenstvu, vendar precej težje kot so domači pričakovali.

POKAL SPAR

2.krog, (prva tekma), se je odigral v sredo 06.10.2019 ob 20.30 v Litiji

KK LITIJA   :  KK VRANI VRANSKO
93  : 76 (32:9, 52:33, 74:53)
LITIJA – Športna dvorana Litija. Gledalcev 30. Sodnika: PLOJ Alen (Ljubljana) in VUKADONOVIĆ Predrag  (Ljubljana).
Litija: Šepec 5 (1x3), Novak 10 (1:2,3x3), Mlakar 15 (0:1,2x3), Bavdek, Dobravec 5 (1:6), Pušić 22 (2:3,4x3), Skender, Kotar 2 (0:2), Virk 14 (5:7,1x3), Soldo 20 (2:3).  Trener: IBIŠI Džemo
Vrani Vransko: Lisančič A. 11 (1:1,2x3), Lisančič Ž. 8, Čater 4, Ocvirk L. 3 (1x3), Ocvirk Ž. 8 (1:2,1x3), Merdanović 7 (1x3), Fabjan 1 (1:2), Gerčar 2, Koprivica 6, Bizjak 26 (7:11,3x3).  Trener: SUŠIN Bojan

2.krog, (povratna tekma), se je odigral v soboto 05.10.2019 ob 17.00 v Vranskem
KK VRANI VRANSKO   :  KK LITIJA  59    :   93 (12:22, 23:47, 36:70)
VRANSKO – Športna dvorana Vransko. Gledalcev 20. Sodnika: LOČIČNIK Gašper (Gornji Grad) in FAJS Urban  (Šmarje pri Jelšah).
Vrani Vransko: Lisančič A. 16 (2x3), Lisančič Ž. 2, Čadej 9 (1:1), Ocvirk L. 2, Ocvirk Ž. 10 (0:4), Merdanović 9 (1x3), Fabjan 2, Gerčar, Kočevar L. 3 (1:3), Koprivica 6, Bizjak 6 (0:4), Kočevar B. (0:2).  Trener: SUŠIN Bojan
Litija: Šepec 6 (1:5,1x3), Novak 7 (1x3), Mlakar 11 (1:2,2x3), Dobravec 22 (3:5,1x3), Pušić 7 (3:5), Skender 4, Virk 16 (2:3), Soldo 20 (8:9).  Trener: IBIŠI Džemo

KK Litija se je uvrstila v 3.krog z skupin rezultatom 186:135.